voxmedya.com
Artık reklamlara son

Artık sıkıldığınız reklamları görmeye son!

Google, kullanıcıların çok fazla gördükleri reklamları engelleyebilmesi için reklam ayarlarını güncelledi.Uygulama alanı ise kullanıcıların daha önce gördükleri ürünleri, satın almaya teşvik için kullanılan pazarlama reklamlarıdır.

Google bu reklamları “hatırlatıcı” olarak adlandırıyor ve bu tür reklam verenlerin reklamlarını sessize alabilirsiniz.

Reminder ads
Reklam engelleme

Google ayarlarına yeni eklenen Reklam Kişiselleştirme bölümü ile kullanıcıların ilgilendiği konuların bulunduğu bir bölüm yer almaktadır. Bu bölümde kullanıcılar görmek istemedikleri konuların reklamlarını susturabilirler. Reklam Ayarları

Reklamların engellenmesi 90 gün ile sınırlıdır. Bu süre zarfında engellenen konular ile ilgili reklamlar kullanıcıların karşısına çıkmaz ve süre sonunda engellenen konulardan tekrar kullanıcılar reklam almaya başlarlar. Kısıtlama yalnızca 3 aylık süre zarfında olup reklam verenler kalıcı olarak engellenemezler.

 

 

Hatırlatma reklamları, uygulamalar ve web sitelerinde engellenebilir.

 

Ayrıca :

        Google, oturum açılması halinde cihazlar arasında senkronizasyon yapmak için bir özellik daha getirdi. “Bu reklamı sustur” özelliği ile kullanıcıya reklam engelleme konusunda kolaylık getirerek cihazlar arasında farklılık olmadan istenmeyen reklamlar karşınıza çıkmayacak.

“Bu reklamı sustur” özelliği, Google tarafından birçok web sitesi ve uygulama için genişletildiği gibi bundan sonra da bir çok yerde karşınıza çıkacak gibi duruyor.

Emre Kahraman

As a digital enthusiast, I would like to develop myself in a T-shape way, to become an expert in Growth, and to have quality knowledge and operational capability in SEO and Analytics.

Add comment