voxmedya.com

Facebook hikayeler özelliğini bütün sayfaların kullanımına açıyor

Facebook hikayeler

Facebook, Stories özelliğini tüm sayfalara açacağını duyurdu. Bundan sonra Facebook üzerinde Sayfa’ya sahip markalar hayranları ile etkileşime girmek için Facebook’un Stories özelliklerini kullanabilecekler.

Kullanım

Bu özelliği kullanmak için yöneticisi olduğunuz bir Sayfa’ya gidip, “Hikaye Ekle” tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Sonrasında kişisel hesabınızda kullandığınız gibi Hikaye ekleyebileceksiniz. Instagram ya da Snapchat kullanıyorsanız, zira Facebook’un Hikayeler’ini kullanmadığınızı tahmin ediyoruz, çok rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Facebook Ürün Müdürü Amy Sun, konuyla ilgili şöyle diyor: “Topluluğumuzu uzun zamandır dinliyoruz. Kişisel hesaplarda olduğu gibi Sayfalar’da da kolay, eğlenceli ve hızla paylaşılabilecek Hikayeler’i eklemek için çalışıyoruz. Önümüzdeki ay içinde, Sayfalar da takipçileri ile hikayelerini paylaşabilecek.”.

Sayfalar için Hikayeler özelliği birkaç aydır bazı onaylanmış hesaplar tarafından kullanılıyordu. Facebook sözcüsünün söylediklerine göre yakın zamanda da tüm Sayfalar bu özelliği kullanabilecek.

Facebook Stories’in Instagram ya da Snapchat kadar büyük kitlelere erişmediğini ve topluluk tarafından kullanılmadığı biliniyor. Hele şimdi Instagram’da paylaştığınız hikayeyi direkt olarak Facebook’ta da paylaşabildiğiniz düşünülürse, kişisel hesabınızdan Facebook için ayrı bir hikaye paylaşmanın bir anlamı kalmadı. Belki sadece Facebook üzerinde bir kitleye sahip olan markaların ilgisini çekebilecek bir özellik olacaktır.

iOS ve Android için bu özellik önümüzdeki ay yayına girecek. Tabi artık söylemeye gerek yok ama yine de belirtmiş olalım; bu özellik sadece mobil cihazlar için olacak.

Stories

Selim Ensar Köksal

I wanted to share what I learned in the digital world with social media, technology and digital marketing blog entries I entered. Dealing with website and blog posts has opened up new horizons and doors for me. I am developing my SEO and Data-oriented digital marketing muscles.

I also work with Html, Css, Js projects to develop my developer muscles.

Add comment