voxmedya.com

Google AdWords artık Google Ads oldu

Reklam envanterinde zeka sağlar..

Google, AdWords’ü Google Ads olarak yeniden isimlendirdi ve diğer reklamcılık ürünlerini Google Pazarlama Platformu’na ve Google Reklam Yöneticisi’ne konsolide etti (birleştirdi).

Bu değişiklik, Google’a göre, küçük işletmelerin tüm PPC kanallarında reklam vermesini ve kurumsal düzeydeki reklamverenlerin gelişmiş tahmin ve istihbarat teknolojilerinden yararlanmasını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

Google Ads

Eskiden Google AdWords olarak bilinen Google Ads, potansiyel alıcılara ulaşmak için ana cadde gelenekesel işletmecilerin ortak sayfalar, videolar, arama ve daha fazlasında reklam vermesini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

Google küçük işletmeler için; aramaya, bir alışveriş yapmak için mağazayı ziyaret etmeye ya da çevrimiçi olmaya hazır olan ziyaretçileri hedeflemenin daha kolay bir yolu olan Smart Campaigns’i tanıtmaktadır.

Google:

“Reklamlarınızın doğru kitleye ulaşmasında Smart Campaigns’in 3 kat daha iyi olduğunu gördük.”

Yeni Google Ads’in amacı, arama kutusunun ötesinde reklam vermeyi kolaylaştırmak ve işletmelerin satmaya yardımcı olacak reklamlar oluşturmasını kolaylaştırmaktır.

Bu, reklam bütçesini çok çeşitli reklam odaklı web sitelerine yaymanın etkisine sahip olmalıdır.

Bunu Google şu şekilde açıklamaktadır:

… Pazarlamacıların, aramalarda yanıtlar bulmaya çalışan, YouTube’da video izleyen, Google Haritalar’da yeni yerler keşfeden, Google Play’deki uygulamaları keşfeden, Web’deki içeriğe göz atan ve daha fazlasını yapan milyarlarca insanla bağlantı kurmalarına yardımcı olmak için.

Google Pazarlama Platformu

Google Pazarlama Platformu, DoubleClick Dijital Pazarlama ve Google Analytics 360 Suite’in entegrasyonudur. Küçük ve kurumsal düzeyde işletmeler için çözümler vardır.

Google Pazarlama Platformu Sayfasına göre:

“Google Pazarlama Platformu, dijital medya ve müşteri deneyimlerini tek bir yerde planlama, satın alma, ölçme ve optimize etmenize yardımcı olmak için DoubleClick Dijital Pazarlama ve Google Analytics 360 Suite’i bir araya getiriyor. Google Pazarlama Platformu, müşterilerinizin gizliliğine saygı duymanızı ve verilerinizi kontrol etmelerini sağlamanın yanı sıra daha alakalı ve etkili pazarlama sunmanıza yardımcı olur. ”

Google Ad Manager

Google Reklam Yöneticisi, çeşitli reklamcılıkla ilgili ürünlerin de bir entegrasyonudur. (DoubleClick for Publishers ve DoubleClick Ad Exchange.)

Yeni Google Reklam Yöneticisi’nin öne çıkan yanları şunlardır:

Büyüme fırsatlarını öneren algoritmalara sahiptir.

Reklam envanterinde zeka sağlar.

Entegre genel bakış için Google Analytics, Data Studio ve BigQuery verilerini birbirlerine bağlar.


Data Studio kullanmayı öğrenmek istiyorsanız sitemizden ayrılmadan Google Data Studio Başlangıç Kılavuzu adlı içeriğimize de bir göz atın.

Kara Emir

Add comment