Google Caffeine Nedir?

Google Caffeine ile güncel konular daha üst plana çıkarılarak sıralamada öncelik tanınacak ve sitedeki geçmiş yazılardaki ufak güncellemeler arşivdeki yazılara Google gözünde can verecektir. Caffeine ile Google indexleme ve sunum açısından değişikliğe giderek %50 oranında bir yenilik yapmıştır.

Sosyal medyanın etkisini direkt arama sonuçlarına yansıtan Caffeine, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya enstrümanlarını büyük ölçüde dikkate alacak, bu şekilde sosyal alanda rekabetine de sebep olacaktır.

google caffeine ile ilgili görsel sonucu
Google caffeine

Google Caffein’de önem verilen bir diğer husus da sitelerin hızlı olmasıdır. Artık sitelerin açılma süreleri, Google sıralamalarını doğrudan etkileyecektir.

Kaynak: Kaan GÜLTEN – SEO

SHARE
Previous articleNesnelerin İnterneti (IoT) nedir?
Next articleAndroid’in yeni güncellemesi : Android P nedir ?
Dijital dünyaya öğrendiklerimi paylaşma isteğiyle sosyal medya, teknoloji ve dijital pazarlama alanında yazdığım blog yazıları ile giriş yaptım. Websitesi ve blog yazılarıyla uğraşmak bana yepyeni ufuklar ve kapılar açtı. Hali hazırda BoostROAS'ta daha çok SEO ve Data odaklı, dijital pazarlama kaslarımı geliştiriyor ve ekibe destek oluyorum :)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here