Google Duplex nedir? Tüyler ürpertici…

PAYLAŞ

“Hayır, annemi arayamaz ve benim adıma konuşamazsın. Henüz değil, en azından.”

Google’ın yıllık geliştirici konferansı sırasında, şirket Google Duplex’i tanıttı. Yeni teknoloji, ortaya çıktığı günden bu yana insanları oldukça heyecanlandırdı, bazıları bunu ürpertici hissetti, bazıları da mahremiyetle ilgili sonuçları tartışıyor.

Herkes, Google Duplex hakkında daha fazla bilgi edinmek ve onu çalışırken görmek için beklerken, hayret verici teknoloji hakkında şu anda bilinenlere bir göz atalım.

Duplex nedir?

Google Duplex, yeni bir Google Asistan özelliğinin ardındaki teknolojidir. Duplex, çağrıları sizin adınıza yanıtlayan, robotik yerine doğal bir insan sesiyle konuşan tamamen otomatik bir sistemdir.

Ayrıca, Dublex Google’a göre “karmaşık cümleleri, hızlı konuşma ve uzun sözleri” anlayabiliyor.

Ne yapabilir?

Google Duplex bu yaz beta sürümüyle kullanıma sunulduğunda, üç görevi tamamlamak için kullanabilirsiniz: Bir saç randevusu planlayabilirsiniz, bir restoranda rezervasyon yapabilirsiniz ve bir işyerinin tatil saatlerini öğrenebilirsiniz.

(Bunları yaptırtabilirsiniz!)

Google Asistan’a, çevrimiçi rezervasyonları kabul eden bir randevu defterinde yer ayırmasını istediğiniz işletme varsa Asistan, görevi tamamlamak için bunu kullanır. Aksi takdirde, Asistan / Dublex sizin adınıza işletmeyi arayacaktır.

Nasıl kullanılır?

Ayrıntılar şu an için tam olarak anlaşılamıyor, ancak kişi Google Asistan’a “XYZ restoranını arayın ve Cuma akşamı saat 7’de dört kişilik bir rezervasyon yapın” şeklinde bir şeyler söyleyecek.

Bu noktada, Google Asistan ve Google Duplex çağrıyı gerçekleştirir, restoranda telefona cevap veren kişiyle görüşür ve randevuyu tamamlandığında takvime ekler.

Bu … tüyler ürpertici mi?

Evet biraz öyle. Bir bilgisayarla mı yoksa gerçek bir insanla mı konuştuğunu bilmeme fikri inanılmaz derecede ürkütücüdür. Google, bunun bir parçası olarak, aramanın, saydamlığı için Google Asistan (veya Google Duplex) ile görüştüğü hattı bildirme gereğini de oluşturacağını söyledi.

Ne zaman kullanabilirim?

Google, Google I / O açılış konuşmasında Google Asistan’ın Dublekx kısmının “önümüzdeki haftalarda” beta sürümü olarak lanse edileceğini belirtti. Kesin zamanlama veya herhangi bir sınırlama hakkında başka pek bir şey bilinmemektedir. Potansiyel olarak, bu yaz Dublex’e erişebilirsiniz.

Google I / O
Google I / O

 

 

KAYNAK 

 

 

 

 

PAYLAŞ
Önceki makaleHedef Kitlenizi Anlamak…Büyük Düşün!
Sonraki makaleYoast SEO Plugin 7.0 hata nedenleri ve çözümleri
Dijital dünyaya öğrendiklerimi paylaşma isteğiyle sosyal medya, teknoloji ve dijital pazarlama alanında yazdığım blog yazıları ile giriş yaptım. Websitesi ve blog yazılarıyla uğraşmak bana yepyeni ufuklar ve kapılar açtı. Hali hazırda BoostROAS'ta daha çok SEO odaklı, dijital pazarlama kaslarımı geliştiriyor ve ekibe destek oluyorum. Hobilerim arasında ilk sırayı 'yüzme' alıyor. İlgi duyduğum alanlar ise 'uçmak' ve 'uzay'. Gözüm yükseklerde :)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here