Google Haritalar kullanıcıların gezegenleri ve ayları keşfetmelerini sağlıyor

Google haritalar

Google Haritalar, kullanıcıların gezegenleri ve uyduları keşfetmelerini sağlayan bir platform ile güneş sistemine doğru dallanıyor.

Masaüstü kullanıcıları buradaki uzak konumları ziyaret edebilir veya Google Haritalar’ı yükleyerek ve alana erişene kadar Dünya’dan uzaklaştırarak erişebilirler.

Gezegenler

Gezegenlerin ve ayların görüntüleri, 20 yıl önce uzaya fırlatılan Cassini uzay aracı tarafından alındı.

Uzaydaki süre boyunca Cassini, bilim adamlarının şu anda Google Haritalar’da bulunan görsellere yeniden oluşturduğu yaklaşık yarım milyon görüntü gönderdi.

“Cassini’nin ayın kabuğunun altında su keşfettiği Enceladus’un buz gibi ovalarını keşfedin … Metan göllerini görmek için Titan’ın yoğun bulutlarının altındaki akranı Mimas’ın devasa kraterini muayene edin; bir bilimkurgu görünümü gibi görünse de, bu bir aya, uzay istasyonuna benzemez.”

Pluto, Venus, Europa, Ganymede ve Rhea gibi ayların ayrıntılı gezegen haritalarına sahip olan Google Haritalar’da toplam 12 yeni dünya ziyaret edilebiliyor.

Görünen o ki, bu güncellemenin şu anda sadece masaüstünde var olduğu ve mobil cihazlara getirilip getirilmeyeceği veya ne zaman getirilebileceğinin hiçbir sözü yok.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here