voxmedya.com
Google haritalar ile galaksileri keşfedin, Google haritaların yeni özelliği

Google Haritalar kullanıcıların gezegenleri ve ayları keşfetmelerini sağlıyor

Google haritalar

Google Haritalar, kullanıcıların gezegenleri ve uyduları keşfetmelerini sağlayan bir platform ile güneş sistemine doğru dallanıyor.

Masaüstü kullanıcıları buradaki uzak konumları ziyaret edebilir veya Google Haritalar’ı yükleyerek ve alana erişene kadar Dünya’dan uzaklaştırarak erişebilirler.

Gezegenler

Gezegenlerin ve ayların görüntüleri, 20 yıl önce uzaya fırlatılan Cassini uzay aracı tarafından alındı.

Uzaydaki süre boyunca Cassini, bilim adamlarının şu anda Google Haritalar’da bulunan görsellere yeniden oluşturduğu yaklaşık yarım milyon görüntü gönderdi.

“Cassini’nin ayın kabuğunun altında su keşfettiği Enceladus’un buz gibi ovalarını keşfedin … Metan göllerini görmek için Titan’ın yoğun bulutlarının altındaki akranı Mimas’ın devasa kraterini muayene edin; bir bilimkurgu görünümü gibi görünse de, bu bir aya, uzay istasyonuna benzemez.”

Pluto, Venus, Europa, Ganymede ve Rhea gibi ayların ayrıntılı gezegen haritalarına sahip olan Google Haritalar’da toplam 12 yeni dünya ziyaret edilebiliyor.

Görünen o ki, bu güncellemenin şu anda sadece masaüstünde var olduğu ve mobil cihazlara getirilip getirilmeyeceği veya ne zaman getirilebileceğinin hiçbir sözü yok.

 

 

Selim Ensar Köksal

I wanted to share what I learned in the digital world with social media, technology and digital marketing blog entries I entered. Dealing with website and blog posts has opened up new horizons and doors for me. I am developing my SEO and Data-oriented digital marketing muscles.

I also work with Html, Css, Js projects to develop my developer muscles.

Add comment