voxmedya.com
Google Lens nedir?, Google lens nasıl kullanılır?

Google Lens: Web’de Akıllı Telefonunuzun Kamerasıyla Arama

Google lens

Gelin Google Lens teknolojisine bir bakalım.

Google Lens, Google’ın arama motorunu bir akıllı telefonun fotoğraf makinesiyle bütünleştiren bir teknolojidir. Google Lens ile fotoğraf çekerek, fotoğraf makineniz nesneleri tanıyabilir ve onları web üzerinde arayabilir.

Bununla birlikte, daha da derinleşiyor, çünkü CEO Sundar Pichai’nin açılışında bazı başka örnekler gösteriliyor.

Pichai, adı ve şifrenin resmini çektikten sonra bir WiFi ağına bağlanmayı gösterdi.Yabancı dilde bir restoran menüsünün resmini çekmeyi içeren daha fazla arama ile ilgili bir örnek. Google Lens, hem menünün tercüme edilmiş halini hem de bulaşıkların resimlerini iade etti.

Google Lens, Google My Business ve Google Haritalar’daki bilgilere de dokunabilir.Bir restoranın resmini çektikten sonra değerlendirmelerini, çalışma saatlerini, iletişim bilgilerini vb. görebilirsiniz.

Google Lens’in Google Assistant ile birlikte nasıl çalışacağı ile ilgili bir demosu da vardı.Bir mekanın dışındaki  çerçevesinin resmini çektikten sonra Google Assistant, bilet satın alma ve etkinliği Google Takvim’e ekleme konusunda yardım önerdi.

Pichai, Google Lens’in Google Asistan ve Google Fotoğraflar aracılığıyla kullanıma sunulacağını söyledi.

Selim Ensar Köksal

I wanted to share what I learned in the digital world with social media, technology and digital marketing blog entries I entered. Dealing with website and blog posts has opened up new horizons and doors for me. I am developing my SEO and Data-oriented digital marketing muscles.

I also work with Html, Css, Js projects to develop my developer muscles.

Add comment