voxmedya.com
Instagram stories

Instagram hikayelerinizi öne çıkarmak için yapmanız gerekenler

Paylaşılan Instagram hikayeleri değeri yadsınamaz bir gerçek. Ancak son zamanlarda markalar tarafından oldukça fazla kullanıldığı ve sıkıcı hale getirildiği görülüyor.

Instagram’ın bizlere sunduğu bu özelliği etkin bir şekilde kullanarak takipçilerinizin haber bültenlerinde en üst seviyeye çıkmanız mümkün. Yapmanız gerekenleri aşağıda 3 ana başlık altında sıraladık.

1. Miktar Üzerinden Kalite

Ne kadar çok hikaye paylaşırsanız, takipçilerinizi başarılı bir şekilde takip etmeniz o kadar zorlaşacaktır. Bu yüzden hikayerinizi en doğru zamanda paylaşmanız gerekmektedir.

Instagram’ın hikaye algoritması, sizi 2 temel ölçüt üzerinden değerlendirir, sürekli olarak yayınlanan hikayeler sizi daha aşağı yere yerleştirecektir.

Instagram’a bir hikaye yüklediğinizde, 24 saatlik bir süre boyunca 4 ile 6’dan fazla yükleme yapmadığınızdan emin olun. Çünkü Instagram yeni birini takip ettiğiniz zaman bu hikayeyi yeni hesaptan izleme olasılığını arka tarafta test etmek ister.

Hikayeleriniz ne kadar çoksa, takipçilerinizin tüm hikayelerinizi izleme olasılığı o kadar düşer. Elbette, Instagram’ın algoritması bunu dikkate alarak sıraya koyar.

2. Hashtag ve Konum Kullanma

Instagram hashtag’leri izleme ve keşfetme özelliğine olanak veren en son özelliği sayesinde, sizin ilginizi çekecek olan hikayeler daha sık gösterilir.

Instagram hikayeleri
Instagram hikayeleri

Hikayelerinizin gösterim potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için konumunuzla birlikte ilgili bir veya iki tane hashtag kullanmak önemlidir. Unutmayın ki daha fazla gösterim sizi daha yükseğe yerleştirir.

3. Canlı Yayın

Instagramda canlı yayın yapan kullanıcıların, kendi akışlarının Instagram hikaye özet akışının önüne nasıl itildiğini fark ettiniz mi?

Açıkçası, çok fazla canlı yayın yaparak kullanıcılarınızı sıkmayın, ama kesinlikle ayda bir veya iki kere canlı yayın yapmayı unutmayın.

Instagram’ın gelecek güncellemesi ile detaylı bilgi almak isterseniz buradan yazıya ulaşabilirsiniz.

Selim Ensar Köksal

I wanted to share what I learned in the digital world with social media, technology and digital marketing blog entries I entered. Dealing with website and blog posts has opened up new horizons and doors for me. I am developing my SEO and Data-oriented digital marketing muscles.

I also work with Html, Css, Js projects to develop my developer muscles.

Add comment