voxmedya.com
Instagram story

Instagram hikayelerinde ekran görüntüsü alırken dikkat!!!

Instagram ekran görüntüsünü veya kaydını aldığınız hikâyelerin sahiplerine bu hususta bildirim gönderiyor!!!

Instagram – Snapchat

Snapchatte ekran görüntüsü olayını aynı şekilde ele alıyor fakat gerçek şu ki bu uygulama değişikliğinden bazı kullanıcılar memnun olmadı.

Fakat diğer yandan, bu konuda memnun olan, özgür olduğunu düşünen, sahibi belli olmayan hesaplar da var.

Kullanıcıların çoğunluğunun bu özelliğin görünebilir olmasından memnun olup olmayacağı bilinmiyor, bu nedenle instagram bu özelliği şu an için sınırlı bir şekilde sunuyor.

Kullanıcılar paylaştıkları hikâyeyi kimin görüntülediğini kontrol ederek, hikâye olarak paylaştığı fotoğrafın ekran görüntüsünün alınıp alınmadığını öğrenebilirler. Ekran görüntüsü alınmışsa, alan kişinin isminin yanında daire benzeri bir cisim görünür.

TechCrunch’a göre bu özelliğin sadece bir test olduğu göz önüne alındığında, bu testin daha geniş bir ölçüde uygulanıp uygulanmayacağı bilinmiyor. Bu durum kullanıcıların bu zamana kadar olan geri dönütlerine göre değişecektir.

Bu sadece hikayeleri etkileyecektir, normal paylaşılan bir fotoğrafın ekran görüntüsünün alınması, görüntü sahibine bildirim olarak gitmeyecektir.

Selim Ensar Köksal

I wanted to share what I learned in the digital world with social media, technology and digital marketing blog entries I entered. Dealing with website and blog posts has opened up new horizons and doors for me. I am developing my SEO and Data-oriented digital marketing muscles.

I also work with Html, Css, Js projects to develop my developer muscles.

Add comment