voxmedya.com

Instagram’ın yeni efekti “odak modu” çok konuşulacak

Instagram uygulaması selfiler ve portreler için yeni bir odak modu geliştirdi ve bu özellik  “focus” olarak adlandırıldı. Ayrıca bu özellik fotoğraflara ve videolara eklenebiliyor.

Instagram focus mode
Instagram focus mode

”Focus” bir görüntünün odak noktasının, bulanık bir arka plana karşı yan yana gelmesiyle oluşan bokehi (bulanık) simüle eder. Yeni nesil akıllı telefonların çoğunda arka plan yumuşak bir şekilde bulanıklaştırılırken, bir kişi odakta tutulur. Bu “portre modu” olarak adlandırılır. Instagram kullanıcıları bu portre modunu artık hikayelerinde de “focus” olarak bulabilir. Superzoom ve Boomerang gibi diğer efektlerin yanındaki alt menüden Focus’a erişilebilir. Bu yeni efekt her iki kamera için de kullanabilir.

Odak modu
Odak modu

Odak modu, geleneksel kamera ile kullanılamaz. Fakat, telefon medyasındaki fotoğrafaları odak moduyla çekilen ızgaraya yüklemek istiyorsanız, tek yapmanız gereken bunu hikayenize çekmektir.

Portre modu
Portre modu

Bu yeni efekt, iPhone 6S ve üstü için ve Android telefonlar için son güncellemeyle birlikte hayatımıza girdi.

Instagram’ın gelecek bir başka aracı hakkında bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Selim Ensar Köksal

I wanted to share what I learned in the digital world with social media, technology and digital marketing blog entries I entered. Dealing with website and blog posts has opened up new horizons and doors for me. I am developing my SEO and Data-oriented digital marketing muscles.

I also work with Html, Css, Js projects to develop my developer muscles.

Add comment