voxmedya.com

Instagram’ın yeni güncellemesi “Hikaye Arşivi”

Instagram her geçen gün güncellemeleriyle kendini bizlere hatırlatıyor. 2017’nin son zamanlarını yaşarken, aralık ayında iki yeni güncelleme ile kullanıcılarında merak uyandırmıştı. Bunlar hepimizin şu anda kullanmaya çok alıştığı “Hikaye Arşivi”  ve “Hikayelerde öne Çıkanlar” özellikleri oldu. Hikaye arşivi ile 24 saat sonra kaybolacak hikayeleriniz Hikaye Arşiviartık hikaye arşivlerinde.
hikaye arşivi
hikaye arşivi

Instagram’ın şimdiki güncellemesi ise hikayelerde GIF seçeneğinin kullanılması ile daha hareketli hale geldi. GIF çıkartmaları artık GIPHY ile entegre edilerek herhangi bir hikayeye eklenebilir.

Stories
Stories

Kullanıcılar, çıkartmalar olarak GIPHY’nin veritabanındaki yüzlerce GIF arasıdan seçim yapabilir. Bir çıkartma eklemek için hikaye kısmındaki GIF düğmesine tıkladıktan sonra o andaki trend GIF’ler ile karşılaşılacaktır.

Bu yeni özellik ayrıca kullanıcı tercihine bağlı olarak arama çubuğundan spesifik bir GIF bulmanıza da imkan sağlar. Aynı zamanda kullanılacak GIF miktarında herhangi bir sınır bulunmuyor.

Ayrıca instagram yeni bir özellik üzerinde daha çalışıyor.
Instagram Hikayeler
Instagram Hikayeler

Bu özellik ise kullanıcılara herhangi bir medyayı kırpmak zorunda kalmadan hikayelerinde paylaşmalarına olanak sağlayacak gibi gözüküyor. Bunun için fotoğrafı küçültmek varsayılan çerçeve için yeterli olacaktır. Kullanılmayan alan ise dinamik olarak üretilen bir dolgu ile doldurulacaktır.

10 adımda Instagram tasarımı

Emre Kahraman

As a digital enthusiast, I would like to develop myself in a T-shape way, to become an expert in Growth, and to have quality knowledge and operational capability in SEO and Analytics.

Add comment