Home SOSYAL MEDYA LinkedIn LinkedIn otomatik video reklam özelliğini test etmeye başladı

LinkedIn otomatik video reklam özelliğini test etmeye başladı

LinkedIn, video reklam özelliğini sınırlı sayıda kullanıcı ile test etmeye başladığını duyurdu. Bu güncelleme LinkedIn’in akış ekranında native (doğal) videoları aktif etmesinden iki ay sonra geldi. Video reklam özelliği şuanda sadece Prudential Financial ve Microsoft Canada şirketlerinin kullanımına sunuldu.

Video reklamlar LinkedIn’de kullanıcıların önüne ‘öne çıkarılan’ etiketi ile çıkacak ve videolar otomatik oynayacak. Şuanda bu özellik sadece LinkedIn’in mobil versiyonunda test ediliyor.

Reklamcılar, Kampanya Yöneticisi aracı veya Şirket Sayfası üzerinden videolarını yükleyebilecek ve Sponsorlu İçerik kampanyası ile içeriklerini reklamını yapabilecekler. Videoyu reklam ile öne çıkarırken ‘Kitle Hedefleme’ seçeneği normal LinkedIn reklamlarında olduğu gibi video reklamlarda da kullanılabilecek.

Bu gelişme LinkedIn’in video reklamlar üzerine ilk adımı değil aslında. Profosyonel iş ağı, 2012 yılında video reklam özelliğini duyurmuştu. Fakat o zaman Youtube üzerinden embed edilen videoların reklamı yapılabiliyordu ve videolar otomatik oynamıyordu. Zaten birkaç yıl sonra LinkedIn bu özelliğini askıya aldı. LinkedIn, Microsoft tarafından satın alınmasından sonra video reklamları tekrar masaya koydu. Bakalım önümüzdeki günlerde video reklamlar konusunda ne gibi gelişmeler olacak.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here