voxmedya.com
Snapchat, Bitmoji özelleştirme seçeneği getiriyor

Snapchat, Bitmoji Özelleştirme Seçeneği Getiriyor

Snapchat, Bitmoji’leri bünyesine katmak için 2016 yılında Bitstrips ile anlaşma yapmıştı. O günden beri Snapchat kullanıcılarına Bitmoji karakterlerinden daha fazla faydalanması için imkan tanıyor.

Duyurunun hemen ardından, Snapchat, kullanıcılara özelleştirilebilir karakterlerini hazırladı ve bununla birlikte, Snap görünümüne daha fazla kişilik ve yeni yetenekler ekleme imkanı sundu.

Snapchat güncellemesi

Snapchat geçtiğimiz yıl yapmış olduğu güncelleme ile 3 boyutlu Bitmoji karakterleri, alışılagelmiş Snap gönderilerine renk kattı.

Şimdiki güncelleme ile Snap, Bitmoji’yi bir adım daha ileriye götürerek; 40 cilt tonu, 50 saç rengi ve 50 saç şekli ekleyerek istediğiniz gibi kişiselleştirmenizi sağlıyor.

Örnekte görüldüğü üzere sunulan çeşitli özelleştirme araçlarına ek olarak bir selfie ekranı da mevcut. Tabi ki Snapchat bunlarla kalmayıp gelecekte yapacağı güncellemeler ile kullanıcılarına daha fazla esneklik kazandıracak ve sponsor Bitmoji için giyim ve aksesuar eklemelerini sağlayacaktır. (TechCrunch)

Fakat bu yeni özelliğin önemi, kullananların ilgisiyle belirleyici olacaktır. App Annie’e göre bu güncelleme faydalı uygulamalar arasında ilk 10’da yer alıyor.

AR karakterler

Eylül ayında Apple, animoji maskelerini içeren Iphone X için Snapchat ile Augmented Reality (Artırılmış Gerçeklik) araçlarını geliştirmek üzere çalışacağını açıklamıştı.

Snapchat, bu deneyimini gerçek anlamda optimize etmek için henüz harekete geçmedi. Bu anlamda daha fazla araç ve özellik ekleyerek liderliğini yaptığı bu alanda elindeki fırsatı değerlendirebilir.

Emre Kahraman

As a digital enthusiast, I would like to develop myself in a T-shape way, to become an expert in Growth, and to have quality knowledge and operational capability in SEO and Analytics.

Add comment