Twitter’ın Dikkat Çeken En Yeni Güncellemeleri

PAYLAŞ

Twitter, içeriklerin daha kolay bulunmasını sağlayacak şekilde tasarlanan bir dizi yeni özellik duyurdu. Şirket, insanların şok etkisi yaratacak haberler, canlı etkinlikler ve önem verdikleri diğer konulardaki bilgileri nasıl keşfettiklerini değiştirmek istiyor. Vizyonunu gerçekleştirme çabasıyla, Twitter zaman çizelgesini, bildirimleri, “Explore” bölümünü ve “Moments” bölümünü geliştiriyor.

Tüm güncellemelerin özeti bu yazıda:

‘Explore’ Bölümü: Twitter bu bölümde içerik türüne göre değil konuya göre düzenleme yapmayı deniyor. Konu sekmeleri önümüzdeki aylarda Twitter tarafından kullanıma sunulacak.

Arama sonuçları: Twitter, ilgilendiğiniz haberleri, etkinlikleri ve hikâyeleri arama sonuçlarının üstüne ekledi. Bu güncelleme şu anda hazır durumdadır.

‘Happining now’ Bölümü: Sporla ilgili güncellemelere ek olarak, bu bölüm son dakika ve kişiselleştirilmiş haberlerle ilgili Tweet’leri de içerecektir. Bu güncelleme önümüzdeki aylarda kullanıcılara sunulacaktır.

Şu an ne oluyor?
Şu an ne oluyor?

Bildirimler: Twitter, haber bildirimlerinin yanı sıra, bir kullanıcının izlediği hesaplara ve kullanıcının neleri tweet ettiğine bağlı olarak kişisel ilgi alanlarıyla ilgili bildirimler göndermeyi deneyecek. Bu güncellemenin önümüzdeki haftalarda kullanıma geçmesi beklenmektedir.

New Navigation: Twitter, “Moment’a” erişmek için yatay olarak kaydırmak yerine, yeni bir dikey zaman çizelgesi deneyimi sunuyor.

Daha fazla tweet: Twitter, bir kullanıcının kaçırmış olabileceği tweet’leri, son tweet’lerin zaman çizelgesini kullanıma sunuyor.

Dünya kupası sayfası: Twitter, Dünya Kupasına adanmış yeni bir sayfanın yanı sıra her oyun için ayrı sayfalar yayınlıyor.

Dünya Kupası
Dünya Kupası

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here