voxmedya.com
Ücretsiz photoshop öğrenebileceğiniz en iyi siteler

Ücretsiz Photoshop Öğrenebileceğiniz En İyi 14 Site

Adobe Photoshop, fotoğraf düzenleme yazılımında altın standart olarak kabul edilir. Sağ eliniz ile hafızalarda yer edebilecek büyülü görseller elde etmeniz mümkün.

Yazılımı yüklemek ve kendi başınıza anlamaya çalışmak, diğer yazılım uygulamalarında olduğu gibi photoshop öğrenmek istediğinizde de işe yaramaz.

El kitaplarını okumaya çalışmak yerine daha görsel ve etkileşimli bir öğrenme yaklaşımı neredeyse her zaman daha iyi bir seçenektir. Neyse ki, yüksek kaliteli bir öğrenme deneyimi sadece birkaç tık uzaklıktadır.

İşte size isteyebileceğiniz tüm bilgileri veren, photoshop’u ücretsiz olarak öğreneceğiniz 14 yer.

     1. Adobe photoshop eğitimleri

Adobe, başladıktan sonra daha gelişmiş tekniklerle çalışmaya başlamanız için gerekli temel bilgileri öğrenmenize yardımcı olmak için tasarlanmış, bol miktarda video ve elle öğretime erişim sağlar.

Öğreticiler ücretsiz olarak mevcuttur, bu nedenle boş zamanlarınızda kullanabilirsiniz.

photoshop ile ilgili görsel sonucu

      2. Phlearn

Phlearn, Photoshop’un temel ve gelişmiş tekniklerini ve çeşitli özel efektleri öğrenmenize olanak tanıyan geniş bir video dersi yelpazesi için bir konumda çok sayıda kaynağı birbirine bağlar.

Öğreticilerin çoğu ücretsiz ancak Photoshop dünyasına daha fazla girmek isterseniz daha fazla erişim sağlamak için bir abonelik seçeneği de var.

2. Phlearn ile ilgili görsel sonucu

     3. Udemy

Udemy her şeyden daha fazla ücretli ders sunarken, Photoshop üzerinde yoğunlaşan çok sayıda ücretsiz seçenek var. Bunların çoğu yeni başlayanlar için uygundur.

2. Phlearn ile ilgili görsel sonucu

     4. GCF LearnFree.org

FCLearnFree.org’daki ücretsiz ders, becerilerinizi teste sokmanıza olanak sağlayan bir test de dahil olmak üzere 10 çekirdek dersi ve beş ekstraya erişmenizi sağlar.

Bu modüller gerçekten yeni başlayanlar için tasarlanmıştır, ancak baştan itibaren Photoshop öğrenmeyi kolaylaştırır.

2. Phlearn ile ilgili görsel sonucu

     5. Photoshop Essentials

Photoshop Essentials’daki her ders “yeni başlayanlar göz önünde bulundurularak” oluşturulur.

Bilgileri siteden doğrudan doğruya veya tamamlayıcı YouTube kanalını ziyaret ederek erişebilirsiniz.

Bazı bilgiler basittir, diğerleri eğlenceli düzenlemelere odaklanan, örneğin kişilere gökkuşağı renkli gözler vermek gibi, yazılımı kullanarak görüntüleri nasıl açacağınız gibi.

Photoshop Essentials ile ilgili görsel sonucu

      6. Photoshop Caf

Öğretici videolarla dolu başka bir site Photoshop Caf’dır.

Öğretim içeriğini kullanarak, ağaçları kesme, bir şeklin içine metin koyma ve bir fotoğrafı kalem krokisine dönüştürme gibi popüler görevleri yapmayı öğrenebilirsiniz.

Ücretsiz photoshop siteleri

      7. Tuts+

Bu site, fotoğraf, gerçekçi balmumu mühürleri hazırlama ve Facebook kapağınızı ve profil resminizi kesintisiz bir görüntü için hizalamanız gibi hedeflere ulaşmanıza yardımcı olmak için Photoshop tekniklerini öğrenmenize izin vererek temellerin ötesine geçer.

Tuts+ photoshop ile ilgili görsel sonucu

     8. Design Stacks

Design Stacks, neredeyse başından sonuna kadar Photoshop öğrenmenize yardımcı olmak için paylaşılabilir öğreticiler sunar.

Katmanlar ve tahrip edici olmayan kurtulma ve yanma gibi kavramları anlamanıza ve fotoğraf düzenleme, özel efektler ve web düzenlerine geçmenize yardımcı olacak temel bilgilerle başlayabilirsiniz.

Design Stacks ile ilgili görsel sonucu

     9. Trevor Morris Photographics

Bu site şu anda sadece birkaç öğretici sunuyor, ancak klavye kısayolları indirmeleri Photoshop öğrenmek isteyen herkes için yararlı.

Niye ya?

Çünkü bazen birkaç tuşa basmak, menüler kazmaktan daha hızlıdır. Ve kim biraz zaman ve güçlükten tasarruf sevmez.

Trevor Morris Photographics ile ilgili görsel sonucu

     10. PluralSight

Yakın zamanda Digital Tutors olarak bilinen öğrenme yerini dolduran PluralSight, çok çeşitli Photoshop öğretici ve kursları sunmaktadır.

Bu bilgilerden bazıları yeni başlayanlar için, bazıları ise projede belirtilen hedefleri gerçekleştirmek için yazılım bilgisine ihtiyaç duymaktadır.

Bununla birlikte, hepsi de yararlıdır ve Photoshop’un yapabileceği hemen hemen her şeyi öğrenmek istiyorsanız bu harika bir kaynaktır.

photoshop ile ilgili görsel sonucu

     11. Sleek Lens

Bu fotoğraf blogu tamamen öğreticilere odaklı değildir, ancak seçim için bol miktarda var.

Örneğin, mesajlardan birisini kullanarak dijital fotoğrafların nasıl dijital eklenebileceğini öğrenebilirsiniz.

Belli koşullar altında en kaliteli fotoğrafların nasıl çekileceği ve kamera incelemeleri gibi diğer faydalı bilgiler gibi genel fotoğrafçılık tavsiyesi de var.

     12. Floqq

Floqq, “30 Gün içerisinde Adobe Photoshop’u Öğrenin” adlı ücretsiz bir ders sunmaktadır.

Sınıf 30 basamağa bölünmüştür ve 32 video içermektedir (ve tanıtım ve sonuç, ve her adım için bir video).

photoshop ile ilgili görsel sonucu

     13. Alison

Udemya ve diğer öğrenme platformlarına benzer şekilde, Alison, Photoshop öğrenmenize yardımcı olmak üzere tasarlanmış iki ücretsiz kursun yanı sıra dijital fotoğrafçılığa yönelik kılavuzlar gibi yardımcı olabilecek bazı diğer kurslara erişim sağlar.

     14. Photoshop Forums

Geleneksel bir öğrenme platformu olmamasına rağmen, Photoshop Forumlarında önemli miktarda bilgi var.

Site şimdi kapalı kabul ediliyor, ancak mevcut bilgiler devam ediyor. Dolayısıyla, sahip olabileceğiniz soruların cevaplarını bulmak için arşivleri inceleyebilirsiniz.


Sizin kullanıp memnun kaldığınız photoshop araçları varsa yorumlara eklemeden geçmeyin lütfen 🙂

Selim Ensar Köksal

I wanted to share what I learned in the digital world with social media, technology and digital marketing blog entries I entered. Dealing with website and blog posts has opened up new horizons and doors for me. I am developing my SEO and Data-oriented digital marketing muscles.

I also work with Html, Css, Js projects to develop my developer muscles.

Add comment