voxmedya.com
Whatsapp görüntülü konuşma özelliği

WhatsApp’a grup video görüşme özelliği geliyor!

Whats

WhatsApp kullanıcıları yakın zamanda çıkacak bir güncellemede grup video görüşmeleri yapabilecek. Grup video görüşmeleri özelliği ilk olarak Android işletim sistemi ve google tabanlı işletim sistemleri içeren cihazlarda  kullanılabilecek. Ne yazık ki, iOS işletim sistemli cihazlar için bu özellik Android kullanıcıları bu özelliği aldıktan sonra gelecek. Prolific WhatsApp erken beta sürüm izleyicileri WABetaInfo herkesten önce bu özelliği görebilecek ve Android 2.18.39 sürümü için WhatsApp beta’nın yeni video görüşmeleri için destek alacağını söylüyor.

Grup video ve sesli çağrıları özellikleri, WhatsApp kullanıcılarının dilek listesinde uzun süredir yer alıyor ve bu, birçok kullanıcı için rahatlama sağlayabilir. Görüntülü görüşme desteği temel olarak bir grup çağrısına katılımcı eklemek için yeni bir seçenek sunar. WABetaInfo, Android kullanıcıları için WhatsApp’ın yakında Grup video görüşmelerine katılan üç katılımcıyı ekleyebileceğini ve toplamda dört kişinin aynı anda Grup görüşmesi yapabileceğini iddia ediyor.

WABetainfo, Android için 2.18.39 sürümüne sahip WhatsApp’ın bu özelliği genel olarak alamamış olmasına rağmen aldığını iddia ediyor. Yeni grup görüntülü arama özelliğini 2.18.44 sürümünde denedik ve birden fazla çağrı yapılamadı. Bu özelliği zaten edinmiş olanlar için yeni WhatsApp özelliği çağrıda bulunan tüm katılımcıların en son sürümü çalıştırmalarını gerektirir.

Şu anda dünyanın her yerinde bir milyar kişi tarafından kullanılan WhatsApp, bu yıl bir dizi yeni özellik kazanacak. Şirket, mevcut kullanıcıları desteklemek için her sene yeni özellikler eklemeye devam ediyor sırada eklenmesi beklenen daha fazlası var. Şirket, WhatsApp for Business ürününü piyasaya sürdükten sonra, sohbet platformuna UPI tabanlı ödeme desteği sunması bekleniyor. Gelmesi beklenen bir diğer özellik, WhatsApp’ın gönderilen mesajları düzenleme kabiliyeti.

Geçen yıl, WhatsApp, canlı konumunuzu paylaşma, Gönderilmiş İletiyi Silme ve WhatsApp Durumu’nu diğerleri arasında paylaşma gibi özellikleri ekledi. Bu yıl WhatsApp mesajlaşma platformuna daha fazla yardımcı özellik getirmeye hazırlanıyor. Bu özelliklerden bazıları özellikle Android sürümünün beta sürümünde bazı kullanıcılara gösterilmeye başlamış ve belirli kullanıcılar tarafından test ediliyor.

WhatsApp sesli çağrıda iken video çağrısına geçiş yapma

Yeni geçiş seçeneği artık WhatsApp’daki tüm Android kullanıcıları tarafından görülebilir. Yeni özellik, sesli aramayı öncelikle kesmek zorunda kalmadan görüntülü görüşmeye geçmenizi sağlayan, çok ilginç bir özellik olabilir. Yeni düğme sesli arama ekranının altına doğru görüntülenir.

Instagram öykülerini WhatsApp durumu olarak gönderme

Facebook, kullanıcıların Instagram Hikayelerini doğrudan WhatsApp’a WhatsApp Durumu’na göndermesine olanak tanıyan yeni bir özellik test ediyor. Doğrudan WhatsApp Durumuna gönderilen yeni Instagram Hikayeleri şu an az sayıda kullanıcı tarafından test edilmekte.

Gruplar için WhatsApp ‘özel cevap’ özelliği

WhatsApp’ın uzunca bir süre bu özellik üzerinde çalıştığı bildirildi ve yanlışlıkla geçen ay bir beta güncellemesindeki ‘Reply Privately’ özelliğini kaldırdı.

WhatsApp ile ilgili bir diğer büyük güncellemeyi öğrenmek için buraya tıklayın.

Kara Emir

Add comment