voxmedya.com

WordPress, en iyi 10 milyon sitenin yüzde 30’unu destekliyor

WordPress artık web üzerindeki en iyi 10 milyon sitenin %30’u tarafından kullanılmaktadır.

WordPress artık web üzerindeki en iyi 10 milyon sitenin yüzde 30’u tarafından kullanılmaktadır. Bu bilgi, W3Techs tarafından toplanmış güncel verilerden gelmektedir ve en iyi 10 milyon sitenin gelen trafiği baz alınarak sıralanmıştır.

W3Techs Verileri
W3Techs Verileri

WordPress website’nin içerik yönetim sistemleri arasındaki konumu

Bilinen tüm içerik yönetim sistemleri içerisinden, WordPress, yüzde 60.2 pazar payına sahiptir. Drupal, Magento, Shopify ve Joomla‘dan daha fazla site tarafından kullanılmaktadır.

Ancak, W3Techs’e göre, WordPress onu kullanan sitelerin ne kadar trafik aldığına göre üçüncü sırada. Drupal tarafından desteklenen siteler, en çok trafiği alırken onun peşinden, WordPress‘in de yakından takip ettiği Magento gelmektedir.

İçerik Yönetim Sistemleri
İçerik Yönetim Sistemleri

Lütfen bu bilgilerin sadece veri olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Bu, korelasyonun nedenselliğe eşit olduğu anlamına gelmez.

Bu ayın başında, WordPress’in ortak yapımcısı Matt Mullenweg, içerik yönetim sisteminin yüzde 30 kilometre taşına yaklaştığının altını çizdi.

Matt Mullenweg'in Tweeti
Matt Mullenweg’in Tweeti

Web dünyasının 10 milyon siteden daha büyük olduğunu söylemeden olmaz; aslında 2 milyar siteye yakın bir rakam var. Ki bu 2 milyar sitenin çoğunluğu inaktif olsa da.

WordPress’in, web üzerinde en fazla trafiği alan 10 milyon sitenin neredeyse üçte birine yaklaştığını düşündüğünüzde, bu şirket için oldukça önemli bir dönüm noktasıdır.

Zirveye doğru emin adımlarla ilerleyen WordPress ile alakalı bir diğer önemli içerik için tıklayın.

Kara Emir

Add comment