voxmedya.com
Instagram'ın yeni aracı

Instagram’ın bu yeni aracı çok konuşulacak!

Instagram, kullanıcıların verilerini dışa aktarmalarını sağlayacak bir araç oluşturma peşinde.

Gelecek bu araç, kullanıcıların ağda paylaştıkları her şeyi indirmelerine yarayacak. Bu araç Facebook tarafından sunulan araca benzer şekilde çalışacak.

Instagram
Instagram’ın yeni aracı

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg geçtiğimiz günlerde şirketin tüm verilerin taşınabilir olmasını öne süren Avrupa Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) kuralına uymayı planladığını doğruladı.

Bir veri aktarma aracının Instagram’a eklenmesinin en olası nedeni bu kurallardır.ABD’de GSYİH’ye uyum gerekmemesine rağmen, GSYİH’ya uyumun bir sonucu olarak yapılan değişiklikler, Facebook ve Instagram’ın ABD versiyonlarına da yansıtılacak.

Bir Instagram temsilcisi bu aracın çalışmalarda olduğunu doğruladı.

”Yeni bir veri taşınabilirliği aracı oluşturuyoruz. Yakında fotoğraflarınız, videolarınız ve iletileriniz dahil olmak üzere Instagram’da paylaştığınız şeyin bir kopyasını indirebileceksiniz.”

Konuyla ilgili bir diğer makale: Instagramın yeni güncellemesi

[Kaynak: SEJ]

 

Selim Ensar Köksal

I wanted to share what I learned in the digital world with social media, technology and digital marketing blog entries I entered. Dealing with website and blog posts has opened up new horizons and doors for me. I am developing my SEO and Data-oriented digital marketing muscles.

I also work with Html, Css, Js projects to develop my developer muscles.

Add comment